Падтрымаць насКронікаСувязь з намі55+ News

У красавіку 2020 года гарадзенскі “Універсітэт Залатога Веку” адзначыў 10-гадовы юбілей. З гэтай нагоды мы сабралі ў адным месцы інфармацыю пра ўсіх выкладчыкаў, якія вялі з 2010 па 2020 гг. заняткі курсаў і клубаў УЗВ. Спіс атрымаўся ну вельмі доўгім!

Яўген Адзіночка

Выкладчык курса “Лепім з гліны разам” (2019-2020).

Кацярына Акімава

Выкладчыца курса “Англійская для пачаткоўцаў” (2018-2020).

Вольга Астроўская

Выкладчыца курса “Беларуская мова” (2012-2013),  курса “Роднае слова” (2013-2014), курса “Сучасная беларуская мова” (2014-2015).

Ганка Барадзіна

Выкладчыца курса “Ангельская мова” (2013-2014), курса “Ангельская для пачаткоўцаў” (2014-2015), “Ангельская для працягваючых” (2014-2015, 2016-2017).

Ганна Бобрык

Вядучая клуба “Яркі свет жывапісу” (2019-2020).

Жанна Біленка

Вядучая клуба “Пляценне з папяровай лазы” (2014-2017).

Кацярына Буча

Выкладчыца курса “Эфектыўнае ўзаемадзеянне” (2014-2015), курса “Фалунь Дафа” (2016-2017), курса “Фізкультура не для мяне” (2016-2018), курса “Чытаем па тварах” (2017-2018).

Людміла Быльская

Вядучая клуба падарожнікаў (2016-2017).

Рая Вагнер (Аўстрыя)

Вядучая клуба ангельскай мовы (2017-2018), клуба нямецкай мовы (2017-2018).

Віталь Вановіч

Выкладчык кампутарных курсаў (2010-2012).

Дзьмітрый Вінчэўскі

Выкладчык курса “Асновы назіранняў за птушкамі або нашы першыя 100 відаў” (2018-2020).

Вольга Галецка (Польшча)

Выкладчыца курса “Польская для прасунутых” (2014-2015, 2016-2017), курса “Польская мова для пачаткоўцаў” (2017-2018), курса “Паглыблены курс польскай мовы” (2017-2018).

Ларыса Ганчар

Вядучая кулінарнага  клуба “Разынкі” (2017-2020).

Вольга Ганчарук

Выкладчыца курса “З тэлефонам і планшэтам на “ты” (2018-2020), курса “З кампутарам на “ты” (2018-2020), курса “Кампутары для працягваючых” (2019-2020), курса “Тэлефоны для працягваючых” (2019-2020), курса “Ангельская мова для працягваючых” (2019-2020).

Тамара Герасіменка

Выкладчыца курса “Натхненне майстрыхі” (2014-2020).

Зміцер Герасюк

Выкладчык курса “Кампутар для актыўнага жыцця” (2012-2013).

Ларыса Гірас

Вядучая курса “Адкрыты паказ” (2012-2020).

Алесь Госцеў

Выкладчык курса “Сусвет і неба: ад філасофіі да практыкі” (2018-2019).

Аксель Груссон (Францыя)

Вядучы клуба “Размоўная французская мова” (2017-2018).

Вольга Грэбельнікава

Выкладчыца курса “Гімнастыка “Хаду” (2017-2020).

Ірына Грэкава

Вядучая клуба “Мода, стыль і фота” (2017-2018, 2019-2020).

Павел Джулай

Выкладчык курса “Псіхалогія для жыцця” (2019-2020).

Кірыл Джух

Выкладчык курса “Цыгун. Кітайская аздараўленчая гімнастыка” (201-2018), курса “Яншэнгун – мастацтва паляпшэння здароўя” (2018-2020).

Ірына Дзейкала

Выкладчыца курса “Хор “УЗВышша” (2016-2017).

Эліна Журун

Выкладчыца курса “Кампутарны курс для пачаткоўцаў” (2017-2018).

Ірына Жутоўская

Выкладчыца курса “Ёга” (2010-2011).

Ірына Жыгуліна

Выкладчыца курса “Хор “УЗВышша” (2017-2020).

Кацярына Забеліна

Выкладчыца курса “Акадэмія мастацтваў” (2014-2015).

Варвара Злобіна

Выкладчыца курса “Кампутар для пачаткоўцаў” (2014-2015), курса “Кампутары” (2016-2017), курса “Працуем у інтэрнэце” (2017-2018).

Любоў Зорына

Выкладчыца курсаў “Гарадзенскія даследванні” (2016-2017), курса “Наш Радавод” (2014-2020), курса “Мастацтвазнаўства” (2016-2017), курса “Прыгажосць у жыцці і мастацтве” (2017-2019), курса “Таямніцы мастацтва” (2019-2020).

Ганна Іванова

Выкладчыца курса “Літаратурна-мастацкая студыя “Творчы палёт” (2017-2020).

Зміцер Іваноўскі

Выкладчык курса “Акадэмія мастацтваў Залатога Веку” (2010-2013).

Мікіта Іваноўскі

Выкладчык танцавальнага курса “Pa de Grato” (2016-2017).

Аляксандра Ілюкевіч (Германія)

Вядучая клуба нямецкай мовы (2018-2019).

Дар’я Іманава

Выкладчыца курса “Арттэрапія” (2016-2017), курса “Мастацтва жыць і радавацца” (2017-2018).

Ганна Іназемцава

Выдучая клуба італьянскай мовы (2019-2020).

Вікторыя Кавальчук

Выкладчыца курс “Сацыялогія эмоцый” (2019-2020).

Наталля Кавалеўская

Вядучая клуба “Арганічнае земляробства” (2019-2020), клуба “Продажы на куфары” (2019-2020).

Сяргей Казадзёраў

Выкладчык курса “Ёга” (2014-2020).

Васіль Калач

Выкладчык курса “Тэатральная майстэрня” (2010-2011), курса “Акторскае майстэрства” (2013-2014), курса “Майстэрства акцёра” (2014-2015 2016-2017), курса “Майстэрства акцёра. Эксперымент на сцэнічнай пляцоўцы” (2017-2019).

Алена Калько

Выкладчыца курса “Польская мова” (2010-2017).

Юлія Каляда

Выкладчыца курса “Экалад. Экалагічны лад жыцця” (2014-2015).

Яна Камароўская

Выкладчыца курса “Экаспажыванне” (2016-2018).

Наталля Камок

Выкладчыца курса “Свая справа” (2012-2014).

Людміла Карпава

Выкладчыца курса “Ёга” (2011-2014).

Вікторыя Квасоўка

Выкладчыца курса “Сад Мары” (2011-2013).

Віктар Кірэеў

Выкладчык курса “Падарожжы ў часе і прасторы” (2010-2013, 2017-2020), курса “Падарожжа” (2013-2014), курса “Падарожжы ў часе і прасторы. Гісторыя” (2014-2015, 2016-2017), курса “Родны Гродна. Экскурсазнаўства” (2017-2019), клуба падарожнікаў (2018-2019).

Дар’я Кір’як

Выкладчыца курса Ангельская мова для пачаткоўцаў (2017/2018) , курса Ангельская для працягваючых (2018/2019) , клуба “Размоўная англійская мова” (2016/2017).

Ніна Клапацюк

Вядучая клуба “Куцюр’е” (2017-2018).

Наталля Клімовіч

Выкладчыца курса “Акадэмія мастацтваў” (2013-2014).

Аляксандр Колышка

Выкладчык курса “Псіхалагічнае здароўе” (2012-2013).

Эмілія Комар

Выкладчыца курса “Гавары са мной па беларуску” (2017-2018).

Вольга Корсун

Выкладчыца курса “Жыццёвы дзённік” (2010-2013).

Святлана Кочатава

Вядучая клуба “На шляху да сябе” (2019-2020).

Вольга Крамлёва

Выкладчыца курса “Экаспажыванне” (2017-2018).

Рэгіна Кнайслер (Аўстрыя)

Вядучая клуба нямецкай мовы (2013)

Ядвіга Крывапуст

Вядучая клуба “Скандынаўскай хада” (2015-2020).

Марка Крысманн (Аўстрыя)

Вядучы клуба ангельскай мовы (2018-2019).

Ігар Кузьмініч

Выкладчык курса “Права на кожны дзень” (2014-2018).

Вера Кунцэвіч

Выкладчыца курса “Беларускія вячоркі” (2010-2016), кіраўніца хора “УЗВышша” (2014-2016), сябра Рады УЗВ (2011-2016), Ганаровая студэнтка УЗВ.

Аліна Курнасевіч

Выкладчыца курса “Французкая для жыцця” (2014-2015).

Таццяна Куроўская

Выкладчыца курса “Мудры ўзрост” (2016-2019).

Ларыса Кухарэнка

Вядучая клуба валяння “Вясёлая воўна” (2014-2020).

Пшэмыслаў Кучыньскі (Польшча)

Вядучы клуба “Еўрапейскае кіно” (2018-2019).

Кацярына Кушлеева

Выкладчыца курса “Італьянская для пачаткоўцаў” (2018-2019).

Вольга Лебядзевіч

Вядучая клуб “Пляценне з папяровай лазы” (2017-2018).

Наталля Ляснова

Вядучая клуба інтэлектуальных гульняў “НетЛет” (2017-2020).

Таццяна Леўчык

Выкладчыца курса “Псіхалагічнае здароў’е” (2013-2015).

Зінаіда Лойка

Вядучая клуба “Масаж” (2016-2017), клуба “Здаровае жыццё” (2017-2018), клуба “Лячэбная фізкультура для пазваночніка” (2018-2020).

Аксана Маеўская

Выкладчыца курса “Сучасныя лацінаамерыканскія танцы” (2014-2015).

Алена Майсюк

Выкладчыца курса “Фотамайстэрства” (2014-2015), курса “Фота для пачаткоўцаў” (2016-2017), курса “Зялёны дазор” (2016-2017).

Іна Максімчык 

Выкладчыца курса “Залатое пяро” (2018-2019).

Людміла Малашанкова

Выкладчыца курса “Англійская для пачаткоўцаў” (2016-2017), курса “Англійская для працягваючых” (2017-2018).

Алена Мароз

Вядучая клуба “Фэншуй” (2016-2018, 2019-2020).

Хрысціна Марчук

Выкладчыца курса Сучасная беларуская мова (2014/2015).

Галіна Маслоўская

Выкладчыца Курса арт-тэрапіі “Пакой і гармонія”  (2018-2020).

Ірына Мілоста

Выкладчыца курса “Асновы фінансавай адукаванасці” (2018/2019).

Сяргей Міхальчык

Вядучы клуба “Школа здаровага пазваночніка” (2014/2015).

Галіна Міхеева

Вядучая клуба “Прыгажуні” (2016-2018).

Андрэй Мішусцін

Выкладчык курса “Diva Latina” (2016-2020).

Анатоль Новік

Выкладчык курса “Кампутар для актыўнага жыцця”  (2012-2019).

Ірына Новік

Выкладчыца курса “Мода, стыль і прыгажосць” (2012-2017), “Кампутар для актыўнага жыцця” (2012-2015).

Эвеліна Пачка (Польшча)

Вядучая клуба польскай мовы “За 50 гадзін вакол Польшчы” (2017 -2019).

Аліна Паўлоўская

Выкладчыца курса “Каштуй, пакуль гарачае! Смак беларускай мовы” (2019/2020).

Вікторыя Петрусевіч

Выкладчыца курса “20+ крокаў да беларускай мовы” (2018/2019).

Ала Петрушкевіч

Выкладчыца куса “Літаратурная Гарадзеншчына” (2016-2020).

Марына Пілічава

Выкладчыца курса “Французская для жыцця” (2014-2019).

Святлана Пінчук

Выкладчыца курса “Добраўпарадкаванне і азеляненне вашага прысядзібнага ўчастка” (2018-2020), курса “Дызайн інтэр’ера” (2018/2019).

Алеся Руднік

Выкладчыца курса “Diva Latina” (2016/2017), курса “Папулярная паліталогія” (2016/2017).

Вітаўт Руднік

Выкладчык курса “Залатое пяро” (2012 -2014), адзін са стваральнікаў “Універсітэту Залатога Веку”, рэдактар сайту uzv.by. 

Лана Руднік

Дырэктарка праграмы “Універсітэт Залатога Веку” і адна з яго заснавальніц.

Уладзімір Рунге

Выкладчык  клуба “Гародня шматканфесійная” (2016-2019), клуба “Аматараў падарожжаў” (2019/2020).

Катажына Рэмбеза (Польшча)

Выкладчыца курса “Тур па Польшчы з Песняй” (2016/2017).

Наталля Сарока

Выкладчыца курса “Свая справа” (2012-2014).

Гі Салаен (Францыя)

Вядучы клуба “Французскай мовы” (2018-2020).

Юлія Севасцьяновіч

Выкладчыца курса “Зрабі жыццё лепш” (2019/2020).

Іна Севярын

Выкладчыца курса “Эсперанта” (2012/2013).

Яна Камароўская

Выкладчыца курса “Экалад. Экалагічны лад жыцця” (2014/2015).

Ірына Сідзюк

Вядучая клуба “Ароматэрапія” (2018-2020).

Наталля Сліж

Вядучая клуба “Наш радавод” (2013/2014).

Наталля Снегірова

Вядучая клуба паляшэння памяці “Сінапс” (2018-2020).

Рон Солфа (Люксембург)

Вядучы клуба “Французкая для жыцця” (2014/2015).

Вольга Такмурзіна

Вядучая клуба “Рэйкі” (2014-2020).

Людміла Тарасенка

Выкладчыца курса “Diva Latina” (2016-2020).

Ганка Урбановіч

Вядучая курса італьянскай мовы (2013-2017).

Вікторыя Фабішэўская          

Вядучая клуба “Мова для размовы” (2016/2017).

Даніэл Хайнацкі (ЗША)       

Вядучы клуба ангельскай мовы (2019/2020).

Мікалай Халянкоў

Вядучы клуба “Рыбалоўства” (2016-2018).

Ірына Чарняк

Вядучая курса “Польская мова для працягваючых” (2018-2020), курса “Польская мова для пачаткоўцаў” (2018-2020).

Ганна Чуканава

Вядучая клуба “Маляванне” (2016/2017), выкладчыца курса жывапісу (2017-2019).

Ала Чучва

Выкладчыца курса нямецкой мовы (2012-2015).

Жанна Швед

Вядучая курса “Сам сабе дыягнозд” (2018-2020).

Надзея Шафрановіч

Вядучая курса “Самадэва-ёга” (2018-2020).

Аксана Шульга

Вядучая курса “Вырашаем канфлікты пазітыўна” (2016/2017).

Вольга Шушлакова

Выкладчыца курса “Дэкаратыўнае садаводства” (2014-2017).

Тамара Эльяшэвіч  

Выкладчыца курса “Англійская мова” (2010-2014).

Яўген Юнцэвіч

Выкладчык курса “Смартфоны” (2014-2015), курса  па карыстання смартфонамі і планшэтамі (2017/2018).

Кацярына Юнчыц

Выкладчыца курса “Італьянская мова для пачаткоўцаў” (2016/2018), вядучая клуба італьянскай мовы (2017/2018), курса “Італьянкая мова для працягваючых “Parliamo Italiano!” (дыстанцыйны) (2018/2019).

Вечаслаў Яткоўскі

Выкладчык шахматнага клуба (2016/2017).

Яшчэ запісы